Jak wielkimi szczęściarzami wydają się ci, którzy mają przed sobą jedynie egzamin dojrzałości, prawda? Tymczasem ciebie czeka nie tylko matura, ale również przygotowanie do egzaminu zawodowego. Czy jest sposób, by nauczyć się jak najwięcej, ale przy tym zupełnie nie zatracić siebie i przy okazji nie zwariować? Na szczęście nie ma rzeczy niemożliwych.
Jak przygotować się do egzaminu zawodowego i matury?
Bez wysiłku, zaangażowania i stresu trudno jest osiągnąć sukces na dwóch tak ważnych egzaminach. Pamiętać jednak należy, że unikanie stresu może okazać się środkiem niezbędnym do osiągnięcia tego celu. Wszyscy w czasie poprzedzającym duże egzaminy powinni praktykować techniki relaksacyjne, takie jak medytacja czy głębokie oddychanie. Nawet jeśli przypomina to gaszenie pożaru za pomocą konewki, to korzyści z niej płynące z pewnością przewyższą wszelkie oczekiwania.
Czytaj także: Praktyki zawodowe. Dlaczego warto je zrealizować i gdzie można je odbyć?
Zrelaksowany umysł to umysł chłonny, a bez tego w tym wypadku ani rusz. Poza taką strategią cenne będą również: odpowiednie planowanie czasu i stworzenie harmonogramu nauki z wyprzedzeniem, współpraca z kolegami i koleżankami ze szkoły czy korzystanie z technik zapamiętywania, takich jak np. memomapy lub sketchnotki. Poza tym dobre notatki, podzielenie materiału na mniejsze części, uciekanie się do wiedzy praktycznej i przeanalizowanie egzaminów z poprzednich lat – te wszystkie strategie również pomogą w nabraniu pewności, że oficjalne sprawdzenie wiedzy nie pokona ucznia.
Wybierz praktyczne materiały
Co ważne, korzystanie z materiałów praktycznych i przygotowanych z dbałością o edukacyjne szczegóły oraz najnowsze wymagania programowe pozwoli także zminimalizować napięcie związane z dużą presją obu egzaminów. WSiP przygotował bardzo wartościowe propozycje dla osób kształcących się w zawodach technik logistyk (Obsługa magazynów. SPL.01. Części 1 i 2), technik żywienia i usług gastronomicznych (Zeszyt GASTROnomiczny. Zeszyt ćwiczeń do nauki zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych. HGT.02. Części 1 i 2), technik informatyk (Zbiór zadań praktycznych. INF.02. Część 3. Sieci komputerowe i Zbiór zadań praktycznych. INF.02. Część 4. Administrowanie sieciowymi systemami operacyjnym), technik usług fryzjerskich (Szablony fryzjerskie. Część 3), technik reklamy (Zarządzanie kampanią reklamową. PGF.08. Część 1) i technik organizacji turystyki (Zbiór zadań praktycznych. HGT.07. Przygotowanie imprez i usług turystycznych).
Może Cię zainteresować: Poznaj nowości dla szkół ponadpodstawowych na nowy rok szkolny
Wymienione publikacje są dostosowane do najnowszych wymagań egzaminacyjnych i stworzone zostały z myślą o przygotowaniu cię do egzaminu. Dzięki tym pozycjom będziesz w stanie również regularnie sprawdzać swoje zrozumienie materiału zawodowego, poprzez rozwiązywanie zadań i odpowiadanie na pytania. To pozwoli zidentyfikować luki w wiedzy i skupić się na konkretnych obszarach, które wciąż wymagają poprawy. Obserwacja swoich mocnych i słabych stron jest tutaj niezwykle cenna i pomocna. Świadomość zawsze daje człowiekowi poczucie pewności w wymagających momentach – z uczniami szkół ponadpodstawowych nie jest inaczej. Mamy nadzieję, że już wiesz, jak przygotować się do egzaminu zawodowego i matury.
Repetytoria maturalne z 70% rabatem? To możliwe
Kupując jeden podręcznik, można otrzymać 35% upustu na repetytorium. Przy zakupie dwóch podręczników będzie to już 50%, a trzy podręczniki to aż 70% rabatu na dowolne repetytorium. Promocja obowiązuje do 10 października 2023 roku, a więcej szczegółów znajduje się na stronie.
Przejdź do www.sklep.wsip.pl i skorzystaj z rabatu na repetytoria maturalne >>
Powodzenia!
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi treściami na blogu „Temat: Edukacja” >> ZAPISUJĘ SIĘ