23 i 24 kwietnia odbędzie się Ogólnopolski Kongres Edukacji Ekonomicznej (OKEE) organizowany przez wydawnictwo WSiP. To wydarzenie online jest skierowane do nauczycieli wszystkich segmentów edukacyjnych w Polsce. Jego celem jest m.in. podniesienie kompetencji w zakresie edukacji ekonomicznej. Aby wziąć udział w Kongresie, wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa na stronie internetowej wydarzenia.
Ogólnopolski Kongres Edukacji Ekonomicznej odbędzie się pod hasłem „Przedsiębiorczość – tego trzeba się nauczyć”. W ramach wydarzenia zaplanowano 6 prelekcji, m.in. o znaczeniu ekonomii, finansach osobistych czy zarządzaniu projektami. Udział w Kongresie jest bezpłatny.
Ogólnopolski Kongres Edukacji Ekonomicznej – dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?
Celem OKEE jest zwiększenie kompetencji w obszarze edukacji ekonomicznej oraz pokazanie praktycznego aspektu nauczania ekonomii. Uczestnicy dowiedzą się m.in., dlaczego ekonomia jest tak ważna, jak wprowadzać pozytywne nawyki finansowe oraz jak zarządzać finansami osobistymi. Są to tematy niezwykle istotne szczególnie dla nauczycieli, którzy przekazują uczniom wiedzę w ramach nowego przedmiotu – biznesu i zarządzania. W praktyce są to zagadnienia, które mogą mieć duże znaczenie także dla nauczycieli innych przedmiotów.
To jednak nie wszystko. Ogólnopolski Kongres Edukacji Ekonomicznej to ogromna dawka praktycznej wiedzy podana w przystępny i ciekawy sposób. Chcesz wziąć udział w Kongresie? Formularz zgłoszeniowy już wkrótce będzie dostępny na stronie internetowej wydarzenia.
Dowiedz się również: Czym są kompetencje kluczowe i dlaczego są ważne w procesie uczenia się?
OKEE sposobem na rozwój kompetencji w obszarze ekonomii
Prelegentami Ogólnopolskiego Kongresu Edukacji Ekonomicznej będą specjaliści z dziedziny ekonomii i edukacji – Krzysztof Pietraszkiewicz, Łukasz Grużewski, Magdalena Wiercioch, Ewa Siemińska, Magdalena Marekwia i Wojciech Pitura. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele m.in. Warszawskiego Instytutu Bankowości, Fundacji Zwolnieni z Teorii oraz firmy Revas.
Obszary tematyczne, które zostaną poruszone podczas Kongresu to:
- finanse,
- inwestycje,
- prowadzenie projektów,
- pracownik przyszłości,
- zarządzanie budżetem domowym,
- prowadzenie działalności gospodarczej.
Organizatorem Ogólnopolskiego Kongresu Edukacji Ekonomicznej jest WSiP.
Oferta WSiP – publikacje, które poszerzają wiedzę ekonomiczną
Ogólnopolski Kongres Edukacji Ekonomicznej będzie także okazją do zapoznania się z ofertą WSiP. Przedstawione zostaną publikacje, które pomogą uczniom zdobyć wiedzę ekonomiczną, w tym cykle dla szkół podstawowych (Szkoła na TAK!, Matematyka w Punkt, Wiedza o społeczeństwie), ponadpodstawowych (Biznes i zarządzanie) oraz techników i szkół branżowych (podręczniki WSiP do zawodu technik ekonomista i nie tylko).
Poznaj podręczniki do przedmiotu Biznes i Zarządzanie
Rok 2024 Rokiem Edukacji Ekonomicznej
Zdobywanie wiedzy ekonomicznej jest dzisiaj bardzo ważne i warto ją rozpowszechniać. W tym roku o ekonomii będzie mówić się wyjątkowo dużo, ponieważ rok 2024 decyzją Senatu został ustanowiony Rokiem Edukacji Ekonomicznej (REE). To kolejny powód, dla którego warto wziąć udział w Ogólnopolskim Kongresie Edukacji Ekonomicznej.
REE jest to inicjatywa pięciu organizacji zaangażowanych w edukację ekonomiczną, w tym Fundacji Warszawski Instytut Bankowości. Inicjatywę tę popiera również wydawnictwo WSiP. Poparcie dla tej idei wyrazili też m.in. nauczyciele, szkoły i ośrodki doskonalenia nauczycielskiego, uczelnie, przedstawiciele świata naukowego, przedsiębiorcy, banki czy instytucje sektora finansowego.
Inni czytali: Rozwój kompetencji 4K – wokół nowego przedmiotu biznes i zarządzanie
Wiedza ekonomiczna jako podstawa w dzisiejszym świecie
Rok Edukacji Ekonomicznej ma na celu przede wszystkim popularyzowanie wiedzy finansowej zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci i młodzieży. Warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach poszerzanie wiedzy ekonomicznej wśród młodego pokolenia jest kluczowe.
Już od najmłodszych lat należy wpajać pozytywne nawyki finansowe i poszerzać kompetencje w tym zakresie. Młode osoby powinny kształtować swoje podejście do finansów, przedsiębiorczości czy innowacyjności, aby w dorosłym życiu mogły być świadomymi uczestnikami życia gospodarczego oraz aby potrafiły zabezpieczyć swoją przyszłość pod kątem finansowym.
Przeczytaj także: Chcesz wychować przedsiębiorcę? Wspieraj inteligencję emocjonalną