9 listopada 2022 roku zaprosiliśmy na webinar: „Jak skutecznie przygotować uczniów do matury z matematyki?”.
Nowy egzamin maturalny z matematyki od 2023 roku, to nowe wymagania, nowy układ arkusza i przede wszystkim nowe typy zadań, zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.
Autorzy najnowszych repetytoriów:
- zaprezentowali publikacje, które uwzględniają powyższe zmiany,
- przedstawili analizę próbnej matury CKE przeprowadzonej we wrześniu 2022 r.
- zaproponowali ciekawe pomysły do pracy z uczniami przygotowującymi się do matury w formule 2023.
Wieloletnia współpraca z OKE w systemie egzaminów zewnętrznych, doświadczenie pracy w szkole i liczne rozmowy z innymi nauczycielami zaowocowały powstaniem repetytoriów, które pozytywnie wyróżniają się wśród innych tego typu materiałów i doskonale odpowiadają na potrzeby nauczycieli i uczniów przygotowujących się do matury.
Podział materiału na mniejsze partie, niezbędnik teorii, przykładowe rozwiązania z uwagami, odnośniki do przykładów, szkice rozwiązań, zadania maturalne z poprzednich lat, pewniaki maturalne, przykładowe arkusze, to część atutów najnowszych publikacji.
Spotkanie poprowadzili:
Adam Makowski – nauczyciel matematyki w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu, egzaminator OKE w zakresie egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu maturalnego, od kilkunastu lat pełni funkcję Przewodniczącego Zespołu Egzaminatorów oceniających arkusze po egzaminie maturalnym z matematyki zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Współautor publikacji z materiałami diagnostycznymi i przygotowującymi do egzaminu maturalnego i ósmoklasisty. Wiceprezes Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz członek Zarządu Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.
Adrian Weredycki – dyplomowany nauczyciel matematyki, pracuje w Zespole Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu. Od 2013 roku jest aktywnym egzaminatorem egzaminu maturalnego, także jako weryfikator. Pod jego kierunkiem, studenci matematyki UMK, odbywają praktyki pedagogiczne obserwując lekcje. Współpracuje z Wydziałem Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Wspólnie z wykładowcami tej uczelni organizuje wykłady i warsztaty dla uczniów swojej szkoły.