
Zapraszamy na wyjątkowy webinar, skierowany do nauczycieli chemii, którzy chcą wzbogacić swoje lekcje o efektowne, a zarazem bezpieczne i proste do przeprowadzenia EKSPERYMENTY CHEMICZNE.
Spotkanie jest doskonałą okazją do tego, aby zainspirować uczniów do nauki chemii i pokazać, że fascynujące reakcje nie zawsze wymagają specjalistycznego sprzętu. Często wystarczy sama ciekawość, chęć oraz przedmioty ogólnodostępne.
Dołącz do nas 15 maja i zobacz:
- atrakcyjne reakcje chemiczne– m.in. reakcje barwne, zjawiska wydzielania gazów, efekty świetlne, hukowe i pianowe, maturalne reakcje probówkowe, elektroliza sposobem biurowym,
- inspirujące doświadczenia w kontekście podstawy programowej szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, ze szczególnym uwzględnieniem podpowiedzi dydaktycznych dotyczących nauki chemii poprzez „skojarzenia”,
- praktyczne wskazówki do wykorzystania eksperymentów na lekcjach – również w szkołach o ograniczonym dostępie do pracowni chemicznych.
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR, podczas którego nasza ekspertka zaprezentuje inspirujące doświadczenia chemiczne, które można zrealizować w warunkach szkolnych, przy wykorzystaniu ogólnodostępnych i specjalistycznych substancji.
📅 Zapisz się już dziś. Liczba miejsc ograniczona!
Kilka słów o prowadzącej:

DR HAB. AGNIESZKA CHYLEWSKA – prof. Uniwersytetu Gdańskiego, pracownik Katedry Chemii Bionieorganicznej Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego; doktor habilitowany nauk chemicznych – kierownik Pracowni Oddziaływań Międzycząsteczkowych. Edytorka w czasopiśmie Journal of Coordination Chemistry, senatorka UG, badaczka, nauczycielka akademicka, ambasadorka i mentorka w projekcie „Dziewczyny do Nauki!” fundacji edukacyjnej Perspektywy. Członkini Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Polskiego Towarzystwa Kalorymetrii i Analizy Termicznej. Główne zainteresowania p. Agnieszki koncentrują się na aktywnych biologicznie związkach niskocząsteczkowych, w tym związkach koordynacyjnych jonów metali bloku d, badaniu ich oddziaływań z biomolekułami (kwasy nukleinowe: RNA,DNA; białka: BSA; enzymy: CA) oraz ich zastosowaniu w farmacji, medycynie oraz przemyśle.